ATP Croatia Open u Umagu uz tenis i malo golfa – Takmičenje u patanju i preciznom udarcu

Na poziv i u organizaciji GK Savudrija-Umag tridesetak golfera iz Istre, Zagreba, Slovenije i  Švicarske pored glavnog stadiona odigralo je takmičenje u patanju i udarcima najbliže dužini od 120 jardi a dame 100 jardi. Instalaciju koja je to omogućila namjestio je g. Bogdan Palovsnik .

Mirsad Galijas  i Zeljko Gucunski

Najbolji su bili  golferi iz našeg kluba i to u patanju Mirsad Galijaš a u preciznoj udaljenosti Davor Pikot.

   Zeljko Gucunski, Davor Pikot i Darko Savić

Drugi u patanju bio je JožeLjubić , a u preciznoj udaljenosti Jože Potočar. Najbolja dama u patanju bila je Gulfia Avkhadijeva a u preciznosti Urska Dvorsek. Po takmičenju pred ulozom u teniski stadion golferi su degustirali odlična domaća vina. Potom su svi zajedno u predsjeničkoj loži gledali drugi teniski susret. Zahvaljujemo se GK Savudrija Umag posebno g. Gucunskom, Zoriću i  Saviću na nagradama i organizaciji . Nadamo se nečem sličnom i druge godine.